St. Xavier BombersOhio High School Athletic AssociaionThomas Worthington CardinalsWorthington Kilbourne WolvesUpper Arlington Golden BearsSt. Francis DeSales StallionsSt. Charles CardinalsSpringboro PanthersOlentangy Orange PioneersOlentangy Liberty PatriotsOlentangy Berlin BearsOlentangy BravesNew Albany EaglesGahanna Lincoln Golden LionsDublin Scioto IrishDublin Jerome CelticsBishop Watterson EaglesColumbus Academy VikingsArchbishop Moeller CrusadersDublin Coffman Shamrocks Capital Hockey Conference

 

Varsity
Home
Schedule / Results
Calendar
Game Protocol / OT Procedures
CBJ Cup
OHSAA Tournament
Polls / Rankings
League Leaders
All-League Teams
CHC All-Star Game
Sr All Star Game
All-Ohio Team Selections
Team Columbus pre-post
 
JV
JV Standings
JV Schedule
JV Calendar
JV CBJ Cup
JV League Leaders
JV State Tournament
 
 
About Us
Previous Seasons
Parking Passes
Ohio Hockey Digest
Links
 
 
Coach Login
 

Capital Hockey Conference
2021 - 2022 Schedule / Results
(please double check Daily Rink Schedule for game times

Friday 11/19
6:00 PM Dublin 2 St. Francis DeSales Stallions DeSales
0
at Dublin Coffman Shamrocks Coffman
10
 
7:00 PM Ice Works Gahanna Lincoln Golden Lions Gahanna
2
at Hilliard SW Wildcats Kilbourne
2
OT
7:30 PM Dublin 1 Bishop Watterson Eagles Thomas
1
at Olentangy Berlin Bears Berlin
4
 
7:30 PM North 1 St. Charles Prep Cardinals St. Charles
5
at Olentangy Orange Pioneers Orange
0
 
7:30 PM North 3 Upper Arlington Golden Bears Upper Arlington
3
at Olentangy Liberty Patriots Liberty
8
 
8:20 PM Easton 2 Bishop Watterson Eagles Watterson
6
at PHA Prowlers Academy
8
 
Saturday 11/20
6:00 PM Dublin 1 Olentangy Berlin Bears Berlin
8
at Dublin Jerome Celtics Jerome
2
 
6:00 PM North 1 St. Francis DeSales Stallions DeSales
1
at Olentangy Braves Olentangy
9
 
7:10 PM Easton 1 Dublin Coffman Shamrocks Coffman
7
at New Albany Eagles New Albany
3
 
7:10 PM Ice Haus St. Charles Prep Cardinals St. Charles
1
at Upper Arlington Golden Bears Upper Arlington
2
 
7:10 PM Ice Works PHA Prowlers Academy
5
at Hilliard SW Wildcats Kilbourne
8
 
8:00 PM North 1 Gahanna Lincoln Golden Lions Gahanna
2
at Bishop Watterson Eagles Thomas
5
 
Sunday 11/21
2:50 PM North 3 Dublin Coffman Shamrocks Coffman
2
at Bishop Watterson Eagles Thomas
0
 
3:10 PM North 2 Upper Arlington Golden Bears Upper Arlington
5
at Olentangy Berlin Bears Berlin
7
 
5:00 PM North 1 St. Charles Prep Cardinals St. Charles
1
at Olentangy Liberty Patriots Liberty
3
 
5:50 PM Fairgrounds Dublin Jerome Celtics Jerome
6
at Bishop Watterson Eagles Watterson
0
 
7:00 PM North 1 Olentangy Orange Pioneers Orange
8
at Olentangy Braves Olentangy
4
 
                   
Friday 12/3
6:00 PM Northlands St. Charles Prep Cardinals St. Charles
2
at Cincinnati Moeller Crusaders Moeller
0
 
7:00 PM Easton 2 PHA Prowlers Academy
2
at Gahanna Lincoln Golden Lions Gahanna
3
 
7:00 PM S Metro Bishop Watterson Eagles Watterson
4
at Springboro Panthers Springboro
5
 
Saturday 12/4
4:00 PM Northlands Upper Arlington Golden Bears Upper Arlington
2
at Cincinnati Moeller Crusaders Moeller
0
 
8:00 PM Sports+ USA Bishop Watterson Eagles Watterson
0
at St. Xavier St. Xavier
1
FFT
Sunday 12/5
2:00 PM Ice Haus St. Xavier St. Xavier
1
at St. Charles Prep Cardinals St. Charles
5
 
4:00 PM Easton 1 Springboro Panthers Springboro
0
at Gahanna Lincoln Golden Lions Gahanna
3
 
                   
Friday 12/10
5:45 PM North 2 St. Xavier St. Xavier
1
at Olentangy Orange Pioneers Orange
7
 
6:00 PM North 1 Springboro Panthers Springboro
2
at Bishop Watterson Eagles Thomas
4
 
6:15 PM Ice Haus Cincinnati Moeller Crusaders Moeller
0
at Upper Arlington Golden Bears Upper Arlington
2
 
7:00 PM Ice Works New Albany Eagles New Albany
6
at Hilliard SW Wildcats Kilbourne
3
 
8:00 PM North 1 Olentangy Liberty Patriots Liberty
2
at Olentangy Berlin Bears Berlin
6
 
8:15 PM Easton 2 Gahanna Lincoln Golden Lions Gahanna
1
at St. Francis DeSales Stallions DeSales
0
FFT
Saturday 12/11
5:40 PM Easton 1 New Albany Eagles New Albany
6
at Gahanna Lincoln Golden Lions Gahanna
0
 
6:00 PM Dublin 1 St. Charles Prep Cardinals St. Charles
4
at Dublin Coffman Shamrocks Coffman
2
 
6:00 PM North 1 Olentangy Berlin Bears Berlin
2
at Olentangy Liberty Patriots Liberty
6
 
7:40 PM Easton 1 Dublin Jerome Celtics Jerome
1
at St. Francis DeSales Stallions DeSales
0
FFT
8:00 PM North 1 Olentangy Orange Pioneers Orange
1
at Bishop Watterson Eagles Thomas
4
 
8:00 PM Sports+ USA Upper Arlington Golden Bears Upper Arlington
5
at St. Xavier St. Xavier
2
 
8:10 PM Fairgrounds Olentangy Braves Olentangy
12
at Bishop Watterson Eagles Watterson
2
 
9:00 PM S.Metro Hilliard SW Wildcats Kilbourne
5
at Springboro Panthers Springboro
3
 
Sunday 12/12
11:30 AM North 2 St. Charles Prep Cardinals St. Charles
9
at Olentangy Braves Olentangy
1
 
3:20 PM North 2 Cincinnati Moeller Crusaders Moeller
4
at Olentangy Berlin Bears Berlin
2
 
5:00 PM North 1 Dublin Jerome Celtics Jerome
0
at Olentangy Liberty Patriots Liberty
2
 
6:00 PM Sports+ USA Hilliard SW Wildcats Kilbourne
1
at St. Xavier St. Xavier
12
 
                   
Friday 12/17
6:00 PM North 1 PHA Prowlers Academy
5
at Olentangy Braves Olentangy
16
 
7:00 PM Ice Works Bishop Watterson Eagles Thomas
9
at Hilliard SW Wildcats Kilbourne
1
 
8:00 PM Easton 2 Dublin Coffman Shamrocks Coffman
4
at Gahanna Lincoln Golden Lions Gahanna
3
 
8:00 PM North 1 New Albany Eagles New Albany
2
at Olentangy Berlin Bears Berlin
14
 
Saturday 12/18
6:00 PM Dublin 1 Hilliard SW Wildcats Kilbourne
3
at Dublin Coffman Shamrocks Coffman
14
 
6:00 PM North 1 Olentangy Berlin Bears Berlin
9
at Olentangy Braves Olentangy
3
 
6:00 PM Easton 2 St. Francis DeSales Stallions DeSales
0
at New Albany Eagles New Albany
8
 
8:00 PM Dublin 1 Olentangy Orange Pioneers Orange
1
at Dublin Jerome Celtics Jerome
2
 
Sunday 12/19
4:00 PM Easton 1 St. Francis DeSales Stallions DeSales
0
at Gahanna Lincoln Golden Lions Gahanna
4
 
5:00 PM Dubin 1 St. Xavier St. Xavier
4
at Dublin Coffman Shamrocks Coffman
3
OT
5:00 PM North 1 Dublin Jerome Celtics Jerome
1
at Bishop Watterson Eagles Thomas
2
 
7:00 PM North 1 Olentangy Orange Pioneers Orange
1
at Olentangy Berlin Bears Berlin
5
 
                   
Sunday 1/2
1:00 PM Fairgrounds Bishop Watterson Eagles Thomas
11
at Bishop Watterson Eagles Watterson
0
 
2:00 PM Easton 1 Hilliard SW Wildcats Kilbourne
9
at St. Francis DeSales Stallions DeSales
0
 
2:10 PM Ice Haus Dublin Jerome Celtics Jerome
4
at St. Charles Prep Cardinals St. Charles
6
 
4:00 PM Easton 1 Springboro Panthers Springboro
3
at New Albany Eagles New Albany
6
 
4:10 PM Ice Haus Olentangy Orange Pioneers Orange
1
at Upper Arlington Golden Bears Upper Arlington
8
 
4:40 PM North 2 Olentangy Braves Olentangy
0
at Olentangy Liberty Patriots Liberty
3
 
                   
Friday 1/7
6:00 PM Northlands Olentangy Orange Pioneers Orange
2
at Cincinnati Moeller Crusaders Moeller
4
 
7:00 PM Ice Works Bishop Watterson Eagles Watterson
4
at Hilliard SW Wildcats Kilbourne
4
OT
7:00 PM S Metro Gahanna Lincoln Golden Lions Gahanna
NC
at Springboro Panthers Springboro
NC
 
7:30 PM North 1 Upper Arlington Golden Bears Upper Arlington
8
at Olentangy Braves Olentangy
1
 
7:40 PM Ice Haus Bishop Watterson Eagles Thomas
0
at St. Charles Prep Cardinals St. Charles
5
 
8:00 PM Easton 2 New Albany Eagles New Albany
7
at PHA Prowlers Academy
3
 
Saturday 1/8
4:00 PM Northlands Dublin Jerome Celtics Jerome
0
at Cincinnati Moeller Crusaders Moeller
0
OT
4:10 PM Easton 1 PHA Prowlers Academy
6
at St. Francis DeSales Stallions DeSales
1
 
6:00 PM Dublin 1 Bishop Watterson Eagles Watterson
1
at Dublin Coffman Shamrocks Coffman
11
 
6:00 PM Ice Haus Olentangy Berlin Bears Berlin
4
at St. Charles Prep Cardinals St. Charles
2
 
6:00 PM North 1 Olentangy Orange Pioneers Orange
0
at Olentangy Liberty Patriots Liberty
4
 
8:45 PM Sports+ USA Bishop Watterson Eagles Thomas
1
at St. Xavier St. Xavier
2
 
9:00 PM S Metro Olentangy Braves Olentangy
4
at Springboro Panthers Springboro
0
 
Sunday 1/9
2:10 PM Ice Haus Olentangy Liberty Patriots Liberty
5
at Upper Arlington Golden Bears Upper Arlington
1
 
4:00 PM Easton 1 Springboro Panthers Springboro
3
at St. Francis DeSales Stallions DeSales
1
 
5:00 PM Dublin 1 Gahanna Lincoln Golden Lions Gahanna
1
at Dublin Jerome Celtics Jerome
2
 
5:00 PM North 1 Cincinnati Moeller Crusaders Moeller
2
at Olentangy Orange Pioneers Orange
1
OT
7:00 PM North 1 St. Charles Prep Cardinals St. Charles
3
at Olentangy Berlin Bears Berlin
3
OT
8:00 PM Sports+ USA PHA Prowlers Academy
0
at St. Xavier St. Xavier
1
FFT
                   
Friday 1/21
6:30 PM Ice Haus Dublin Coffman Shamrocks Coffman
3
at Upper Arlington Golden Bears Upper Arlington
4
 
7:00 PM Dublin 1 Olentangy Braves Olentangy
3
at Dublin Jerome Celtics Jerome
7
 
7:30 PM North 3 Cincinnati Moeller Crusaders Moeller
1
at Bishop Watterson Eagles Thomas
2
 
7:00 PM S Metro St. Francis DeSales Stallions DeSales
0
at Springboro Panthers Springboro
6
 
8:00 PM Easton 2 Gahanna Lincoln Golden Lions Gahanna
4
at PHA Prowlers Academy
4
 
8:00 PM Ice Works Hilliard SW Wildcats Kilbourne
7
at Bishop Watterson Eagles Watterson
4
 
8:30 PM Ice Haus Olentangy Orange Pioneers Orange
1
at St. Charles Prep Cardinals St. Charles
2
 
9:30 PM North 3 St. Xavier St. Xavier
6
at New Albany Eagles New Albany
2
 
Saturday 1/22
11:20 AM North 3 Springboro Panthers Springboro
3
at PHA Prowlers Academy
7
 
12:00 PM Ice Works Bishop Watterson Eagles Watterson
2
at Gahanna Lincoln Golden Lions Gahanna
5
 
6:00 PM Dublin 1 Upper Arlington Golden Bears Upper Arlington
3
at Dublin Jerome Celtics Jerome
0
 
6:15 PM Easton 1 Olentangy Braves Olentangy
4
at New Albany Eagles New Albany
5
 
TBD Heritage Bank St. Xavier St. Xavier
4
at Cincinnati Moeller Crusaders Moeller
3
OT
6:30 PM North 2 Olentangy Liberty Patriots Liberty
8
at Bishop Watterson Eagles Thomas
0
 
8:00 PM Dublin 1 Olentangy Berlin Bears Berlin
8
at Dublin Coffman Shamrocks Coffman
3
 
Sunday 1/23
1:40 PM Ice Haus Olentangy Berlin Bears Berlin
0
at Upper Arlington Golden Bears Upper Arlington
4
 
3:40 PM Ice Haus Hilliard SW Wildcats Kilbourne
5
at PHA Prowlers Academy
2
 
4:00 PM Easton 1 Dublin Jerome Celtics Jerome
6
at New Albany Eagles New Albany
1
 
5:00 PM North 1 Cincinnati Moeller Crusaders Moeller
2
at Olentangy Braves Olentangy
0
 
6:00 PM Easton 1 Bishop Watterson Eagles Watterson
4
at St. Francis DeSales Stallions DeSales
2
 
7:00 PM North 1 Olentangy Liberty Patriots Liberty
10
at Olentangy Orange Pioneers Orange
0
 
8:00 PM Sports+ USA Springboro Panthers Springboro
0
at St. Xavier St. Xavier
3
 
                   
Friday 1/28
6:00 PM Northlands Olentangy Liberty Patriots Liberty
6
at Cincinnati Moeller Crusaders Moeller
2
 
6:20 PM Dublin 1 St. Xavier St. Xavier
2
at Dublin Jerome Celtics Jerome
3
OT
7:30 PM North 1 Olentangy Berlin Bears Berlin
7
at Olentangy Orange Pioneers Orange
1
 
8:00 PM Easton 2 St. Charles Prep Cardinals St. Charles
5
at New Albany Eagles New Albany
2
 
8:30 PM Ice Works St. Francis DeSales Stallions DeSales
3
at Hilliard SW Wildcats Kilbourne
6
 
9:20 PM Fairgrounds PHA Prowlers Academy
4
at Bishop Watterson Eagles Watterson
2
 
Saturday 1/29
3:50 PM Dublin 2 Cincinnati Moeller Crusaders Moeller
1
at St. Charles Prep Cardinals St. Charles
3
 
6:00 PM Dublin 1 Dublin Coffman Shamrocks Coffman
2
at Dublin Jerome Celtics Jerome
3
 
7:10 PM Easton 1 Olentangy Braves Olentangy
6
at Gahanna Lincoln Golden Lions Gahanna
0
 
7:10 PM Ice Haus New Albany Eagles New Albany
2
at Upper Arlington Golden Bears Upper Arlington
10
 
7:20 PM North 3 Springboro Panthers Springboro
3
at Hilliard SW Wildcats Kilbourne
1
 
8:00 PM Dublin 1 Bishop Watterson Eagles Thomas
14
at PHA Prowlers Academy
2
 
8:30 PM Sports+ USA Olentangy Liberty Patriots Liberty
5
at St. Xavier St. Xavier
3
 
Sunday 1/30
4:00 PM Nationwide St. Francis DeSales Stallions DeSales
3
at PHA Prowlers Academy
8
 
4:30 PM North 3 Cincinnati Moeller Crusaders Moeller
1
at Olentangy Liberty Patriots Liberty
2
 
5:00 PM Dublin 1 Olentangy Braves Olentangy
4
at Dublin Coffman Shamrocks Coffman
6
 
6:10 PM North 1 New Albany Eagles New Albany
1
at Bishop Watterson Eagles Thomas
2
 
7:00 PM Fairgrounds Springboro Panthers Springboro
5
at Bishop Watterson Eagles Watterson
0
 
                   
Monday 1/31
3:30 PM Dublin 1 Dublin Coffman Shamrocks Coffman
2
at Olentangy Liberty Patriots Liberty
4
 
Friday 2/4
6:00 PM North 1 St. Xavier St. Xavier
1
at Olentangy Berlin Bears Berlin
7
 
7:20 PM Ice Haus Upper Arlington Golden Bears Upper Arlington
4
at St. Charles Prep Cardinals St. Charles
2
 
7:30 PM North 3 Bishop Watterson Eagles Thomas
9
at Olentangy Braves Olentangy
2
 
6:00 PM Northlands New Albany Eagles New Albany
X
at Cincinnati Moeller Crusaders Moeller
X
DNP
6:15 PM North 2 Dublin Coffman Shamrocks Coffman
X
at Olentangy Orange Pioneers Orange
X
DNP
7:00 PM S Metro PHA Prowlers Academy
X
at Springboro Panthers Springboro
X
DNP
7:30 PM Dublin 1 Gahanna Lincoln Golden Lions Gahanna
X
at Bishop Watterson Eagles Watterson
X
DNP
Saturday 2/5
4:10 PM Easton 2 Hilliard SW Wildcats Kilbourne
1
at Gahanna Lincoln Golden Lions Gahanna
3
 
6:00 PM Fairgrounds St. Francis DeSales Stallions DeSales
2
at Bishop Watterson Eagles Watterson
3
 
6:00 PM Northlands Olentangy Berlin Bears Berlin
4
at Cincinnati Moeller Crusaders Moeller
2
 
6:10 PM Easton 2 Olentangy Liberty Patriots Liberty
13
at New Albany Eagles New Albany
0
 
7:00 PM S Metro Dublin Coffman Shamrocks Coffman
5
at Springboro Panthers Springboro
1
 
8:00 PM North 2 Upper Arlington Golden Bears Upper Arlington
9
at Olentangy Orange Pioneers Orange
2
 
8:00 PM Sports+ USA Olentangy Braves Olentangy
2
at St. Xavier St. Xavier
4
 
Sunday 2/6
2:10 PM Ice Haus Bishop Watterson Eagles Thomas
0
at Upper Arlington Golden Bears Upper Arlington
9
 
3:10 PM Dublin 2 PHA Prowlers Academy
0
at Dublin Jerome Celtics Jerome
11
 
4:00 PM Easton 1 St. Xavier St. Xavier
7
at St. Francis DeSales Stallions DeSales
0
 
4:10 PM Ice Haus Olentangy Liberty Patriots Liberty
6
at St. Charles Prep Cardinals St. Charles
3
 
5:30 PM Dublin 2 Cincinnati Moeller Crusaders Moeller
5
at Dublin Coffman Shamrocks Coffman
4
OTL
7:00 PM North 1 New Albany Eagles New Albany
5
at Olentangy Orange Pioneers Orange
1
 
 
Tuesday 2/8
4:00 PM Dublin 1 Dublin Jerome Celtics Jerome
10
at Hilliard SW Wildcats Kilbourne
0
 
2/10- 2/13 -- BLUE JACKETS CUP
Thursday 2/10
8:20 PM North 3 St. Charles Prep Cardinals 8. Thomas
-
at St. Charles Prep Cardinals 1. Liberty
-
9:00 PM North 2 St. Charles Prep Cardinals 5. Moeller
-
at St. Charles Prep Cardinals 4. St. Charles
-
9:00 PM Dublin 2 St. Charles Prep Cardinals 6. Jerome
-
at St. Charles Prep Cardinals 3. Berlin
-
9:30 PM Dublin 1 St. Charles Prep Cardinals 7. St. Xavier
-
at St. Charles Prep Cardinals 2. Upper Arlington
-
Saturday 2/12
6:00 PM North 1 St. Charles Prep Cardinals Semi Final 1
-
at St. Charles Prep Cardinals TBD
-
5:50 PM Ice Haus St. Charles Prep Cardinals Semi Final 2
-
at St. Charles Prep Cardinals TBD
-
Sunday 2/13
2:00 PM North 3 St. Charles Prep Cardinals Championship
-
at St. Charles Prep Cardinals TBD
-
 
2/9 - 2/13 -- BLUE JACKETS CONSOLATION CUP
Wed. 2/9
8:30 PM North 2 St. Charles Prep Cardinals 18. DeSales
-
at St. Charles Prep Cardinals 17. Watterson
-
9:00 PM North 3 St. Charles Prep Cardinals 16. Springboro
-
at St. Charles Prep Cardinals 15. Academy
-
Fri. 2/11
6:00 PM Ice Works St. Charles Prep Cardinals Winner 17 v 18
-
at St. Charles Prep Cardinals 9. Orange
-
6:10 PM Ice Haus St. Charles Prep Cardinals 13. Gahanna
-
at St. Charles Prep Cardinals 12. Olentangy
-
8:00 PM Ice Works St. Charles Prep Cardinals Winner 15 v 16
-
at St. Charles Prep Cardinals 10. Coffman
-
8:10 PM Ice Haus St. Charles Prep Cardinals 14. Kilbourne
-
at St. Charles Prep Cardinals 11. New Albany
-
Sat. 2/12
5:10 PM North 2 St. Charles Prep Cardinals Semi Final 1
-
at St. Charles Prep Cardinals TBD
-
5:30 PM North 3 St. Charles Prep Cardinals Semi Final 2
-
at St. Charles Prep Cardinals TBD
-
Sun. 2/13
5:00 PM North 1 St. Charles Prep Cardinals Championship
-
at St. Charles Prep Cardinals TBD
-
 
 
2022 CHC Senior All - Star Game
Sat. 3/5
4:30 PM Ice Haus